Działy: Opisy szlaków / Schroniska / Ośrodki turystyczne / Szczyty / Mapy / Panoramy / TOPR

E-gory.com -> Tatry -> Szczyty

Kopa Kondracka 2005 m n.p.m.[1]

Kopa Kondracka jest najniższym i najdalej na wschód położonym szczytem w grupie Czerwonych Wierchów. Kopa Kondracka leży w Grani Głównej Tatr Zachodnich, pomiędzy Małołączniakiem a Suchym Wierchem Kondrackim. Przez szczyt przebiega granica polsko-słowacka.

Od Małołączniaka oddziela Kopę Kondracką Małołącka Przełęcz, zaś leżąca na wschodzie Przełęcz pod Kopą Kondracką oddziela ją od Suchego Wierchu Kondrackiego. Kopa Kondracka jest punktem zwornikowym dla bocznej, północnej grani, w której wznosi się Giewont, przedzielony Kondracką Przełęczą.

Północno-zachodnie zbocza Kopy Kondrackiej opadają do Wyżniej i Niżnej Świstówki, które stanowią górne piętro Doliny Małej Łąki. Na północnym-wschodzie leży Dolina Kondratowa, a na południu Rozpadła Dolinka.

Przez szczyt Kopy Kondrackiej prowadzi czerwony szlak z Doliny Kościeliskiej, który prowadzi grzbietem Czerwonych Wierchów w kierunku Kasprowego Wierchu. Na Kopę Kondracką wyprowadza również żółty szlak z Doliny Małej Łąki przez Kondracką Przełęcz.

Bibliografia

[1] Wysokość według mapy: Tatry Zachodnie słowackie i polskie. 1:25 000, Sygnatura, Wydanie IV, Warszawa - Zielona Góra - Zakopane, 2006/2007.

Opisy szlaków

  Na Kopę Kondracką (2005m) z Hali Kondratowej przez Przełęcz pod Kopą Kondracką

 Grzbietem Czerwonych Wierchów

 E-gory.com -> Tatry -> Szczyty

  Schematy szlaków  

schematy szlaków