Wykorzystujemy pliki cookies w celu dostosowania treści witryny do indywidualnych preferencji danego użytkownika oraz dla celów statystycznych - usługi Google AdSense oraz Google Analytics.
Informacje szczegółowe    Pliki cookies Wyrażam zgodę
Karkonosze | Schronisko Odrodzenie | e-gory.com
Działy: Opisy szlaków / Atrakcje / Ośrodki turystyczne / Schroniska / Szczyty / Mapy

E-gory.com -> Karkonosze -> Schroniska

Schronisko Odrodzenie

Schronisko Odrodzenie położone jest na wysokości 1236 metrów n.p.m. na zboczu Małego Szyszaka, powyżej rozległego siodła Przełęczy Karkonoskiej. Widok sprzed schroniska oprócz obniżenia Przełęczy Karkonoskiej obejmuje również Labsky dul, Wielkiego Szyszaka i Śląskie Kamienie.

Schronisko Odrodzenie zostało zbudowane w 1928 roku i należy do jednych z największych obiektów w polskich Karkonoszach[1]. Po przejęciu schroniska przez nowych dzierżawców w 2009 roku, przeprowadzono guntowną modernizację obiektu.

Schronisko Odrodzenie oferuje miejsca noclegowe w pokojach 1, 2 oraz wieloosobowych, a także w apartamentach, w tym pokoje z łazienkami[2].

Oprócz Odrodzenia na Przełęczy Karkonoskiej znajduje się czeskie schronisko Spindlerova bouda z dużym parkingiem samochodowym, a także dawny budynek strażnicy, obecnie zaadaptowany na hotel.

Obok schroniska przebiega czerwony szlak, wiodący Głównym Grzbietem Karkonoszy, a także Ścieżka nad Reglami. Z Przesieki na Przełęcz Karkonoską prowadzi asfaltowa droga, zamknięta dla ruchu samochodowego, którą wytyczony jest niebieski szlak turystyczny.

Bibliografia

[1] Czerwiński Janusz, Mazurski Krzysztof R., Karkonosze, Wydawnictwo Sport i Turystyka, Warszawa 1992.
[2] Odrodzenie - w sercu Karkonoszy, http://www.schroniskoodrodzenie.com, [dostęp: 13.07.2013].

Opisy szlaków

 Szrenica - Śnieżne Kotły - Przełęcz Karkonoska

 Przełęcz Karkonoska - Słonecznik - Śnieżka

 Schronisko Pod Łabskim Szczytem - Przełęcz Karkonoska (Ścieżka nad Reglami)

 Przełęcz Karkonoska - Pielgrzymy (Ścieżka nad Reglami)

 

E-gory.com -> Karkonosze -> Schroniska


  Schematy szlaków  

schematy szlaków