Wykorzystujemy pliki cookies w celu dostosowania treści witryny do indywidualnych preferencji danego użytkownika oraz dla celów statystycznych - usługi Google AdSense oraz Google Analytics.
Informacje szczegółowe    Pliki cookies Wyrażam zgodę
Tatry | Jarząbczy Wierch | e-gory.com
Działy: Opisy szlaków / Schroniska / Ośrodki turystyczne / Szczyty / Mapy / TOPR

E-gory.com -> Tatry -> Szczyty

Jarząbczy Wierch 2137 m n.p.m.[1]

Jarząbczy Wierch jest pierwszym od północy szczytem w grani Otargańców. Grań Otargańców odbija od Grani Głównej Tatr Zachodnich ku południu, rozdzielając Dolinę Jamnicką od Doliny Raczkowej. Punkt zwornikowy dla grani położony jest kilkadzieisąt metrów na północ od kulminacji Jarząbczego Wierchu.

W grani Otargańców Jarząbczy Wierch sąsiaduje z Rakuską Czubą, która jest najwyższym punktem całej grani. Punkt zwornikowy o wysokości 2115 m n.p.m wznosi się między Łopatą na zachodzie, a Kończystym Wierchem na północnym-wschodzie. Od Łopaty oddzielony jest Niską Przełęczą, zaś od Kończystego Wierchu Jarząbczą Przełęczą. Północne zbocza Jarząbczego Wierchu opadają do Doliny Jarząbczej.

Przez zwornik przebiega granica polsko-słowacka oraz czerwony szlak biegnący granią Tatr Zachodnich. Na właściwy wierzchołek Jarząbczego Wierchu prowadzi słowacki szlak znakowany na zielono.

Bibliografia

[1] Wysokość według mapy: Tatry Zachodnie słowackie i polskie. 1:25 000, Sygnatura, Wydanie IV, Warszawa - Zielona Góra - Zakopane, 2006/2007.

 E-gory.com -> Tatry -> Szczyty


  Schematy szlaków  

schematy szlaków