Wykorzystujemy pliki cookies w celu dostosowania treści witryny do indywidualnych preferencji danego użytkownika oraz dla celów statystycznych - usługi Google AdSense oraz Google Analytics.
Informacje szczegółowe    Pliki cookies Wyrażam zgodę
Tatry | Schronisko na Hali Kondratowej | e-gory.com

Działy: Opisy szlaków / Schroniska / Ośrodki turystyczne / Szczyty / Mapy / Panoramy / TOPR

E-gory.com -> Tatry -> Schroniska

Schronisko na Hali Kondratowej

Schronisko stoi na Polanie Kondratowej u podnóża południowych zboczy Giewontu. Jest to najmniejsze schronisko w Tatrach. Położone jest na wysokości 1333 m n.p.m.

Obecny budynek schroniska powstał w latach 1947-1948 w wyniku rozbudowy bacówki, która istniała od lat 30-tych XX wieku. W 1953 roku schronisko zostało uszkodzone przez lawinę kamienną, która zeszła z grani Długiego Giewontu.[1]

Schronisko oferuje noclegi w 2 pokojach 6-osobowych oraz w 1 jednym pokoju 8-osobowym. Baza noclegowa funkcjonuje od 26 grudnia do 15 listopada. W pozostałym okresie funkcjonuje jedynie bufet i jadalnia.[2]

Obok schroniska biegnie niebieski szlak z Kużnic przez Kondracką Przełęcz na Giewont. Na Polanie Kondratowej odłącza się również zielony szlak na Przełęcz pod Kopą Kondracką.

Sprzed schroniska rozpościera się widok na Suchy Wierch Kondracki, Przełęcz pod Kopą Kondracką, Kopę Kondracką, Kondratowy Wierch oraz Kasprowy Wierch z Uhrociem Kasprowym i Myślenickimi Turniami.

Bibliografia

[1] Nyka Józef, Tatry. Przewodnk turystyczny Tatry Polskie i Słowackie, wydanie II, Trawers, Warszawa 1994.
[2] Hala Kondratowa - Schronisko PTTK, http://www.halakondratowa.pl/oferta, [dostęp: 25.09.2016].


Opisy szlaków

 Kuźnice - Kalatówki - Polana Kondratowa - Kondracka Przełęcz - Giewont

 

E-gory.com -> Tatry -> Schroniska


  Schematy szlaków  

schematy szlaków